Termomodernizacja budynku, czyli jego ocieplanie, wiąże się z koniecznością dokładnego cięcia styropianu. Precyzja jest ważna między innymi dlatego, że umożliwia zachowanie czystości na budowie. Fruwające resztki styropianu mogą utrudniać wykonywanie niektórych prac. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych urządzeń, takich jak maszyny firmy RamonTech.

Jak działa maszyna do cięcia styropianu?

Maszyny do cięcia styropianu RemonTech są nazywane także przecinarkami, wycinarkami lub gilotynami. Dzięki nim dochodzi do mniejszych strat materiału. Zasada działania urządzenia nie jest skomplikowana. Gilotyna posiada drut oporowy, który nagrzewa się po jej uruchomieniu. Nagrzanie trwa 1-2 sekundy, dlatego można szybko przystąpić do pracy. Drut oporowy z łatwością przecina styropian zarówno w pionie, jak i w poziomie. Cięte bloki mogą mieć dowolną grubość oraz szerokość. Możliwa jest obsługa maszyny przez jedną osobę przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Listwa przysufitowa

styroplast.pl

Gdzie przydaje się maszyna do cięcia styropianu?

Przycinarka do styropianu przydaje się przede wszystkim podczas ocieplania budynku oraz wykonywania prac remontowych. Styropian służy głównie do izolacji ścian zewnętrznych, podłóg, dachów i fundamentów. Dobra maszyna sprawdzi się także w prywatnych warsztatach. W warunkach domowych sprzątanie fragmentów styropianu może być uciążliwe, dlatego warto zakupić urządzenie, które ograniczy ich powstawanie do minimum. Praca z certyfikowaną maszyną jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna niż użytkowanie samodzielnie wykonanej przycinarki.

Podsumowanie

Maszyna do cięcia styropianu pozwala zmniejszyć ilość powstałych po przycinaniu skrawków. Jest to ważne ze względu na możliwość zachowania czystości i bezpieczeństwa. Przycinarki są łatwe w obsłudze i umożliwiają precyzyjne cięcie. Styropian jest materiałem często używanym podczas ocieplania budynku i prac remontowych, dlatego warto wybrać certyfikowaną maszynę do pracy z nim.