Świece zapachowe to obecnie standard w wielu Polskich domach, niepowtarzalny zapach, który unosi się w domu, pobudza zmysły od samego przekroczenia progu. Jest wiele świec do domu, które różnią się zastosowaniem i parametrami więc jest kilka kwestii, które należy poruszyć przed podjęciem decyzji, którą dokładnie świeczkę kupimy. W poniższym artykule poruszymy najważniejsze kwestie związane z wyborem świeczki.

Świeca do domu -tylko ozdoba czy już standardowy element użytkowy?

Czasy, kiedy świece stosowało się tylko w momencie braku prądu odeszły bezpowrotnie, obecnie możemy spotkać świece w niemal każdym domu. Już nie pełnią tylko funkcji ozdobnej, ale również dzięki właściwościom zapachowym konkurują z odświeżaczami powietrza. Dodatkowo samo zapalenie świecy wprowadza w domu specyficzny nastrój, który doceni każdy domownik. Zmieniła się również sama estetyka i wzornictwo świeczek. Obecnie możemy spotkać świece do domu w wielu kształtach i formach. Dużą popularnością cieszą się świeczki w szklanych słoikach, które idealnie wpasowują się w większość aranżacji wnętrz.

Jaki zapach świecy do domu wybrać? 

Obecnie na rynku jest duży wybór zapachów świeczek, które możemy dowolnie wybierać według naszych preferencji. Jednak musimy pamiętać że nie zawsze zapach, który lubimy, będzie nam się podobać w momencie zapalenia świeczki. Nawet dobrej jakości świeczki mogą różnić się zapachem od naszych wyobrażeń o danym zapachu. Analogicznie jak w przypadku perfum najlepiej jest najpierw powąchać osobiście daną świeczkę, zanim zdecydujemy się na jej zakup. Niemniej jednak świeczka zapachowa z wykonana z najwyższej jakości materiałów powinna spełnić nawet najwyższe oczekiwania. Wybierając świeczkę, możemy sprawdzić ofertę sklepu pachnacawanna.pl, w swoim licznym asortymencie posiadają setki najróżniejszych zapachów świeczek wykonanych z najlepszych materiałów.

Na co zwrócić uwagę wybierając świece do domu? 

Wybierając świece do domu, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim istotny jest materiał, z którego została wykonana. Jest wiele możliwych rodzajów wosku, z których może być wykonana świeczka, ale zdecydowanie najlepszym wyborem będą świeczki z naturalnego wosku pszczelego. Jest to materiał bezwonny, dzięki czemu poczujemy tylko zapach użytych olejków aromatycznych. Dodatkowo nie wydziela szkodliwych substancji, co sprawia, że świeca do domu wykonana z wosku pszczelego będzie najlepszym rozwiązaniem. Dla osób, które są zainteresowane ekologią, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się świece sojowe, które są w 100% ekologiczne. Naturalność jest również wskazana w przypadku olejku eterycznego, wybierając naturalny olejek, mamy pewność idealnego aromatu. Istotną kwestią jest również rozmiar świeczki, to on definiuje jaki czas będzie się ona palić. Im większy rozmiar, tym dłuższy czas palenia, ale wielkość przekłada się również na cenę. Nie można zapomnieć o knocie, w tradycyjnych świeczkach powinien być drewniany, ale możemy również wybrać świeczki z knotem wykonanym ze sznura konopnego.