Kiedy zbliżają się chłodne dni, przeszukujemy garderoby naszych dzieci, by znaleźć dla nich to, co zapewni komfort cieplny. Jeśli właśnie dostrzegasz, że konieczne jest uzupełnienie szafy i zakupy, zapraszamy do krótkiego poradnika, z którego dowiesz się, jakie czapki będą najlepsze dla Twojego dziecka.

Czapki na zimę dla chłopców – czego szukać?

Na pewno duże znaczenie ma optymalne dopasowanie. Nawet jeżeli czapka będzie dosyć gruba, może nie spełniać swojej roli, gdy będzie odsłaniała uszy lub nie będzie przylegała do nich zbyt dobrze. Dlatego podczas zakupów należy przymierzyć kilka produktów i ocenić, w którym z nich dziecko jest najlepiej zabezpieczone przed niską temperaturą i zimnym wiatrem. Ogromny wybór w sklepach umożliwia znalezienie najlepszej czapki. Dzieci są wymagającymi klientami, ponieważ zazwyczaj szybko potrafią wskazać, co im się nie podoba. Każdy, nawet najmniejszy dyskomfort jest szybko wyczuwalny. Jeśli więc czapka zimowa dla chłopca będzie nieprzyjazna dla skóry, raczej nie możemy liczyć na to, że maluch będzie ją nakładał chętnie. Zresztą jako dorośli mamy podobnie. Jeżeli szukasz dopasowanej czapki zimowej dla chłopca, na pewno zwracasz uwagę na rodzaj materiału i ogólny fason. Na niezbyt zimne dni sprawdzi się czapka bawełniana. Maluchy sporo się ruszają i są aktywne, dlatego nie lubią, gdy cokolwiek krępuje ich ruchy.

Ciepło i w dziecięcym stylu 

Interesująco wyglądają modele z pomponami, które dobrze korespondują z zimową aurą. Dzieci zazwyczaj lubią to, co kolorowe, dlatego chętnie szukamy ich ulubionych barw. Dobierając czapki, szaliki i inne elementy stroju warto pamiętać o tym, aby wszystko do siebie pasowało, ponieważ maluchy też lubią dobrze czuć się w swoich ubraniach. Jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły, prawdopodobnie chcesz wybierać to, co zapewni mu najwyższy komfort i będzie łatwe w nakładaniu oraz ściąganiu. Kiedy czapka nie zsuwa się z głowy i dobrze przylega, jest wyborem idealnym. Noszenie zimowych rzeczy to doskonały sposób na to, aby uniknąć przeziębienia, a w konsekwencji nieobecności w szkole. Staraj się więc zadbać o to, aby każdy zimowy dzień był dla was pełen radości, a dobra czapka może być waszym sprzymierzeńcem. Chroń odporność swojego dziecka i wybieraj ubrania oraz dodatki, które was nie zawiodą. Kiedy będą estetyczne i interesujące, dzieci będą nosiły je bardzo chętnie. Nie musisz więc przekonywać malucha w przedpokoju przed wyjściem, że musi nałożyć czapkę. On sam może się o nią upomnieć – pod warunkiem, że będzie miękka i wygodna.