Wiele osób decyduje się na łóżka drewniane, zamiast tapicerowanego, ponieważ łóżka drewniane są o wiele tańsze, a niektórzy wolą dopłacić więcej do materaca. Tańsza rama łóżka wcale nie musi być gorsza. Są różnego rodzaju ramy łóżka, które są drewniane, ale wystarczająco solidne. Mogą wówczas posłużyć na lata i nie trzeba się martwić, że zbyt szybko ulegną zniszczeniu i trzeba będzie wymienić je na nowe.

 

Tańsze nie znaczy gorsze

Łóżka drewniane, coraz bardziej stają się popularne. Są różne rodzaje łóżek drewnianych, które różnią się drewnem, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniają się one przede wszystkim tym, że porównując je do łóżek tapicerowanych, o wiele łatwiej jest je utrzymać w czystości. Wystarczy tylko raz na jakiś czas przetrzeć je szmatką. To idealny wybór dla alergików, ale i dla osób, które nie chcą poświęcać wiele czasu na czyszczenie łóżka. Wyróżnia je także to, że są one naturalnego pochodzenia. Idealny wybór dla miłośników minimalistycznych wnętrz.

Rodzaje łóżek drewnianych

Jest wiele rodzajów łóżek drewnianych. Różnią się one przede wszystkim ceną, jak i drewnem, z którego powstały. Rodzaje drewna, jakie wyróżniamy to:

  • olcha — średnia twardość, bardzo solidne, najbardziej miękkie porównując do innych rodzajów drewna, naturalnie posiada odcień żółty
  • dąb — drewno najlepszej jakości, bardzo popularne, powstają z niego meble jakości premium, wysoka odporność, naturalnie posiada szary odcień
  • buk — to drewno jest podobnej twardości, co dąb, ale jest tańsze, jest bardzo solidne, naturalnie ma odcień różowy
  • sosna — miękkie drewno, solidne, tańsze od wyżej wymienionych. Posiada jasny odcień. Od białego aż po jasny pomarańcz.


Zalety łóżek drewnianych

Łóżka drewniane są idealnym wyborem, dla tych, którzy chcą utrzymać swój kręgosłup w dobrej kondycji przez długie lata. Łącząc łóżko drewniane z odpowiednio dobranym materacem, jak i stelażem, można uzyskać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, który będzie się na nim naturalnie układał. Dzięki takiemu rodzajowi łóżka, rano wstaje się wypoczętym i wyspanym. Łóżka drewniane są bardzo solidne, nawet jeśli wybiera się te tańsze, więc zdecydowanie posłużą na wiele lat.

Wybierając tańsze łóżko drewniane, warto zwrócić uwagę na takie drewna jak buk czy, sosna, ponieważ są to najtańsze rozwiązania. Takie łóżka będą idealnym podparciem dla kręgosłupa i będą pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Warto zdecydować się na tego typu łóżka, ponieważ tego typu drewno jest bardzo solidne. Taki łóżko jest też idealnym wyborem dla alergików.